سید نصرالله سجادی

دارای مدرک دکترای مدیریت و برنامه ریزی در ورزش می باشد که قائم مقامی سازمان تربیت بدنی، ریاست فدراسیون فوتبال، معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش ، خزانه دار و دبیر کل کمیته ملی المپیک و معاونت حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش را در کارنامه خود دارد.

 

 رئیس ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران گفت: در سال کسب سهمیه المپیک بالاترین میزان دقت و کنترل موضوع دوپینگ را در دستور کار نادو قرار داده‌ایم.

نصرالله سجادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از موفقیت‌های بزرگ  ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) خبر داد.

وی با اعلام 1034 مورد نمونه‌گیری در سال 2015 نسبت به 627 مورد سال گذشته میلادی اظهار داشت: در سال کسب سهمیه المپیک بالاترین میزان دقت و کنترل موضوع دوپینگ را در دستور کار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) قرار داده‌ایم و از میان نمونه‌های گرفته شده تنها 36 مورد مثبت بوده است که تلاش می‌کنیم همین میزان هم نباشد.

رئیس نادوی ایران ادامه داد: برای مثال در فوتبال 380 نمونه تست دوپینگ از تیم‌های لیگ برتری، لیگ یک، فوتسال و حتی فوتبال ساحلی گرفتیم که فقط 4 مورد آن مثبت بود یا در رشته‌ای مثل کشتی در سال 2015 از میان 95 نمونه هیچ مورد مثبتی نداشته‌ایم.

سجادی با اعلام این موضوع که نادوی ایران زیر نظر آژانس جهانی ضد دوپینگ فعالیت دارد و به لحاظ تخصصی مورد اعتماد این آژانس است، گفت: اعتبار نادوی ایران در حدی است که افسران کنترل دوپینگ ما از سوی فدراسیون‌های جهانی مسئولیت کنترل دوپینگ رقابت‌های بزرگی مثل لیگ جهانی والیبال یا جام جهانی کشتی که به میزبانی ایران برگزار شد، بر عهده داشتند.

وی سال 2016 را برای ورزش ایران مهم توصیف کرد و عنوان کرد: پاک بودن ورزش راهبرد مهم وزارت ورزش و جوانان است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: سال 2016، سال برگزاری المپیک و حضور قهرمانان ایران در این بازی‌هاست. تمام تلاش ما با بالا بردن کمیت و کیفیت موارد ضد دوپینگ، حضور کاروانی پاک و بدون  مشکل در این بازی‌هاست .

سجادی «استانو زولول» را بیشترین ماده ممنوعه استفاده شده در سال 2015 توسط ورزشکاران اعلام کرد و گفت: کار ما در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ تنها نمونه‌گیری نیست و بخش مهمی از زمان و هزینه این ستاد را صرف آموزش و آگاه‌سازی مربیان، قهرمانان و سرپرستان تیم‌های اعزامی به بازی‌های المپیک و پارالمپیک شده است.

وی درباره نوع آموزش‌های این ستاد خاطرنشان کرد: آموزش چهره به چهره، برگزاری کلاس‌های آموزشی، پاسخگویی تلفنی به سوالات ورزشکاران و ارائه  مشاوره دارویی و اطلاع‌رسانی در قالب کارت جیبی و بروشور ویژه المپیک از مهمترین فعالیت‌های آموزشی ستاد عمدتاً به قهرمانان و مربیان است.

 

Template Design:Dima Group