در این نشست صمیمانه که در سالن جلسات فدراسیون انجمن های ورزشی برگزار شد ، دکتر نصرالله سجادی افزود: وظیفه ما حمایت از رشته های قهرمانی است و تلاش روسای انجمن های ورزشی برای کمک به جوانان این مرزو بوم قابل تقدیر است .

وی اضافه کرد : رشته هایی که در بخش استعدادیابی فعال هستند بیش از پیش مورد حمایت قرار می گیرند و ما می توانیم از شیوه بودجه جداگانه آنها را حمایت کنیم ، ضمن اینکه با اختصاص 27 صدم درصد از محل در آمد مالیات های ارزش افزوده که قرار است به بدنه وزارت ورزش تزریق شود ، می توانیم برخی از مشکلات مالی را حل کنیم .

علیپور: انسجام و همدلی در فدراسیون انجمن های ورزشی حرف نخست را می زند

پیش از سخنان دکتر سجادی ، رییس فدراسیون انجمن های ورزشی ضمن تشکر از نگاه ویژه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون پرجمعیت ، گزارشی از نحوه فعالیت 17 انجمن ارایه داد وبه بخشی از مشکلات پرداخت و خواستار پیگیری این وزارتخانه برای رفع آن شد.

محمد علیپور در این خصوص به مشکلات و موانع موجود در برخی از انجمن ها نظیر انجمن ورزش های هوایی ، جت اسکی و دراگون بوت پرداخت و خواستار آن شد تا از حرکات موازی جلوگیری شود و همه چیز طبق قوانین و مقررات به پیش برود.

وی افزود: متاسفانه لوازم و تجهیزات انجمن ها در داخل وجود ندارد و باید آنها را از خارج از کشور ابتیاع کرد که طبعا برای این منظور نیاز به حمایت وزارت ورزش و جوانان داریم .

علیپور با تاکید بر اینکه انجمن ها از طریق اسپانسر ، تیم های ملی را به مسابقات معتبر برون مرزی اعزام می کنند ، گفت : در سال 95 تاکنون 22 سفر برون مرزی انجام شده که 90 درصد این سفرها از این طریق تلاش انجمن ها و جذب اسپانسر صورت گرفته است . در این راستا 86 ورزشکار مرد و 73 ملی پوش خانم به مسابقات مهم آسیایی و جهانی اعزام شده اند.

رییس فدراسیون انجمن های ورزشی همچنین به برنامه ریزی انجمن ها برای برگزاری کلاسهای آموزشی بمنظور ارتقای سطح دانش و تجارب مربیان و داوران اشاره کرد و تصریح کرد : خوشبختانه فدراسیون انجمن های ورزشی در پرتو همدلی و انسجام توانسته هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان حرکت رو به جلو داشته باشد که علاوه بر تلاش بی وقفه انجمن های تحت پوشش ، هیات ها و کمیته های استانها در این موفقیت نقش کلیدی داشته اند .

وی در ادامه گفت : برخی از رشته ها مثل سپک تاکرا توان کسب مدال در بازیهای آسیایی را دارند و ما در تلاش هستیم 10 رشته ای که توان حضور در المپیک و بازیهای آسیایی را دارند حمایت کنیم و امید است که نگاه مسوولان به آنها بیشتر از گذشته باشد.

بر اساس این گزارش در این نشست همچنین سردار علی مویدی رییس انجمن ورزشهای هوایی ، حمید آذرپور رییس انجمن دارت ، حسن میرزاقابیک رییس انجمن راگبی ، سیروس عالمی رییس انجمن کریکت ، سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا ، مسعود خسروی سرپرست انجمن فوتوالی ، محمدرضا هاشم پور رییس انجمن اسپوکس ، دکتر امیر غریبلو رییس انجمن فوتبال رومیز ، محمد کفاش یعقوبی رییس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک ، رمضانعلی دولو رییس انجمن فلوربال ، بهرام کاردان رییس انجمن بیس بال و سافت بال ، محمد کنی رییس انجمن دراگون بوت ، علیرضا رستمی رییس انجمن موج سواری ، سردار قدرت الله عظیمیان رییس انجمن جهت یابی و داود سلیانچی رییس انجمن جت اسکی توضیحاتی در خصوص عملکرد انجمن های متبوعه خود دادند و راهکارهای مناسب را برای بهبود روند کار ارایه نمودند.

در این جلسه دلداه مهربان سرپرست دبیری، اژدر شهابی نایب رییس، خانم نغمه ضیا بخش نایب رییس بانوان وموسی رمضانی خزانه دار فدراسیون انجمن های ورزشی و همچنین آقایان شهرام منکرسی سرپرست دفتر نظارت و برنامه ریزی، دکتر رامین طباطبایی مدیر کل دفتر استعدادیابی، مهدی مبینی معاون دفتر امور مشترک فدراسیونها و باشگاههای وزارت ورزش و جوانان نیزحضور داشتند.